Jaunatnes darbinieki tiekas konferencē "Nākamais solis darbā ar jaunatni – līdzdalība"
15. oktobrī norisinājās Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) organizēta konference "Nākamais solis darbā ar jaunatni – līdzdalība," kurā Rīgas Valsts tehnikumā pulcējās 140 jaunatnes jomā iesaistītie no visas Latvijas, lai apspriestu veidus, kā veicināt jauniešu līdzdalību sabiedrības procesos.
Konferences gaitā tika izcelti būtiski jautājumi par jauniešu lomu sabiedrības dzīvē un politikas veidošanā. Līga Lejiņa akcentēja neformālās izglītības nozīmi, uzsverot, cik svarīgi ir sasniegt jauniešus, kas nav iekļauti formālās izglītības sistēmā.
Renāte Mencedorfa pievērsās jaunatnes likuma grozījumiem, īpaši izceļot nepieciešamību iekļaut jauniešus ar ierobežotām iespējām. Viņa uzsvēra ģeogrāfiskos un mentālās veselības šķēršļus, kā arī nepieciešamību nodrošināt vienlīdzīgus un kvalitatīvus pakalpojumus visiem jauniešiem, neatkarīgi no viņu situācijas. Tika izcelts mērķtiecīgs darbs ar jauniešiem, kuriem ir ierobežotas iespējas.
Howard Williamson norādīja, ka jaunatnes politika bez aktīvas jauniešu iesaistes ir bezjēdzīga, īpaši uzsverot nepieciešamību sasniegt tos jauniešus, kuriem ir visgrūtāk piekļūt. Viņš minēja, ka 80% jauniešu netiek sasniegti, un, lai to mainītu, ir nepieciešama elastība un gatavība pielāgoties jaunām situācijām.
Viņš arī norādīja, ka jauniešiem ir būtiski apgūt prasmes pielāgoties dažādām darba vidēm un paplašināt pozitīvās iespējas. Darbs ar jauniešiem, kas atrodas antisociālā vidē, var dot lielu ieguldījumu, ja tiek nodrošināts pienācīgs atbalsts.
Otrajā daļā dalībniekiem bija iespēja apmeklēt tematiskās darbnīcas "Ejam, kur ir jaunieši!", kurās tika piedāvāti praktiski risinājumi, kā veicināt jauniešu iesaisti sabiedrības procesos. Darbnīcas vadīja pieredzējuši speciālisti, kuri dalījās ar saviem pieredzes stāstiem. Viņi pastāstīja par reāliem gadījumiem un izaicinājumiem, ar ko saskārušies darbā ar jauniešiem, kā arī par veiksmīgām pieejām, kas palīdzējušas sasniegt jauniešus. Šie stāsti kalpoja par iedvesmas avotu dalībniekiem un sniedza praktiskus padomus, kā pārvarēt grūtības, radot pozitīvas pārmaiņas jaunatnes darbā. Šīs darbnīcas bija veltītas konkrētu problēmu risināšanai un veicināja dalībnieku aktīvu iesaisti diskusijās un ideju apmaiņā.
Noslēgumā tika uzsvērts, ka jaunatnes politika bez aktīvas jauniešu līdzdalības zaudē savu nozīmi. Paplašināt pozitīvas iespējas un nodrošināt pielāgošanos dažādām vidēm ir svarīgs solis uz priekšu.
Vairāk bildes:/sakums/jauniesi/gallery/params/group/270114/#slice1842643