Aizkraukles novada jaunatnes jomas speciālisti piedalās apmaiņas un spēka pasākumā Līvānos!
Lai veicinātu savstarpējo sadarbību un izzinātu Līvānu novada pieredzi darbā ar jauniešiem un jaunatnes jomas attīstīšanā, divas dienas, 12. un 13. septembrī, notika “Latvijas jaunatnes darbinieku pieredzes apmaiņas un spēka pasākums”, pulcējot jaunatnes jomas darbiniekus un pārstāvjus no dažādām Latvijas pašvaldībām. No Aizkraukles novada pasākumā piedalījās seši jaunatnes jomas speciālisti.
Pasākuma programma bija gana krāšņa, lai rastos priekšstats par Līvānu novada jaunatnes politikas īstenošanas veidiem un formām. Pieredzes apmaiņa sākās ar ciemošanos Līvānu novada Multifunkcionālajā jaunatnes iniciatīvu centrā “Kvartāls”, kur tika prezentēta darba ar jaunatni struktūra Līvānu novadā, stāstīts gan par jau notikušajiem Latvijas jauniešu galvaspilsētas 2024 pasākumiem, gan arī plānotajiem. Tā pat arī bija iespējas apskatīties centra telpas, uzdot jautājumus un pārrunāt kopīgās atšķirības darbā ar jaunatni ar citu pašvaldību pārstāvjiem.
Lai ērtāk un raitāk notiktu pasākums, jaunatnes jomas pārstāvji tika sadalīti divās grupās, kurās tad arī aizvadīja lielāko daļu no šīm divām dienām, gan apmeklējot Līvānu bērnu un jauniešu centru “Namiņš” un iesaistoties tā piedāvātajās aktivitātēs, gan nākamajā dienā dodoties uz Rudzātu vidusskolas atpūtas telpu “Mieriņš”, kur skolēnu pašpārvaldes koordinatore Maija Brūvere dalījās ar telpas tapšanas pieredzes stāstu, jauniešu realizēto četrus projektu un brīvprātīgā darba pieredzēm, lai skolēniem būtu sava telpa, kur pavadīt brīvo laiku. Grupas ciemojās arī pie Marikas Rudzītes-Griķes viesu mājā “Handmade Latgola”, kur dalībnieki tika iepazīstināti ar NVO nozīmi darbā ar jaunatni Līvānu novadā.
Pieredzes apmaiņas laikā jaunatnes darbiniekiem bija iespēja arī gūt jaunu pieredzi pašiem, viesojoties atpūtas kompleksā “Avotiņš”, kur jaunatnes jomas darbinieki ne tikai nakšņoja, bet iepazinās arī ar Kristīnas Vilcānes piedzīvojumu terapijas programmu. Pasākuma dalībniekiem bija iespēja izvelēties vienu no četrām aktivitātēm, kurās varēja vai nu izmēģināt braukt ar SUP dēli, lai mācītos pārvarēt bailes, vai ļauties uzdevumiem, kas saistīti ar uzticēšanās sajūtas pilnveidošanu. Vēl dalībnieki varēja izvēlēties iesaistīties aktivitātēs, kas palīdz apzināties savus iekšējos resursus, vai arī darboties un saprast pasauli un vidi sev apkārt, jo ne tikai jauniešiem, bet arī jaunatnes jomas pārstāvjiem ir jāaug un jāattīstās, lai viņi spētu būtu resurss saviem jauniešiem.
Divu dienu noslēgumā dalībnieki devās ekskursijā pa Līvānu 1.vidusskolu, kur skolas direktors Gatis Pastars dalījās pieredzē par neformālās un formālās izglītības mijiedarbību viņu izglītības iestādē. Pieredzes apmaiņas un spēka pasākuma noslēgumā viesojās arī Izglītības un zinātnes ministrijas speciāliste Randa Ķeņģe, kura dalījās ar aktuālo darba ar jaunatni politikas plānošanā, kā arī par formālās un neformālās izglītības mijiedarbības iespējām!
Foto no pasākuma dalībnieku arhīva
Foto: /sakums/jauniesi/gallery/params/group/268608/#slice1842643