Radošā darbnīca - mantas mīļdzīvniekiem
Sadarbojoties ar biedrību “Zero Waste Latvija”, jaunieši no visa Aizkraukles novada pulcējās Aizkraukles novada Interešu izglītības centrā, lai kopā ar biedrības pārstāvi un dabas draugu Elīnu Pekšēnu radošajā darbnīcā no lietotajiem T krekliem veidotu mantas mīļdzīvniekiem ‒ suņiem un kaķiem, kā arī iemācītos pagatavot kaķu māju.
Īstenojot Eiropas Solidaritātes projektu Nr. 2023-1-LV02-ESC30-SOL-000146261 “Ko sēsi, to pļausi!”, turpinām runāt par ilgtspējību. Diskutējot par ātro modi, apģērba ražošanu, tā pārstrādi, ietekmi uz dabu un milzīgo resursu patēriņu, kopīgi meklējām jaunus un apdomīgus veidus, kā mazināt tekstila atkritumu apjomu. Radošā “DIY” aktivitāte (no angļu valodas “do it yourself” jeb darīt pašam) pulcināja 41 dažāda vecuma novadnieku, lai pašu rokām no dažādiem tekstilizstrādājumiem darinātu saviem mīļajiem mājdzīvniekiem – suņiem un kaķiem ‒ spēļu mantas, meistarotu kaķu mājas, stilizētus darba galda piederumu organizatorus un rokassprādzes.
Aktivitātes pirmajā daļā klausījāmies faktus par apģērba ražošanai nepieciešamo resursu patēriņa daudzumu un par videi nodarīto kaitējumu. Fakti bija pārsteidzoši un skumji.
Lai veicinātu apzinātāku un dabai draudzīgāku saimniekošanu, runājām par tām izvēlēm, ko mēs katrs varam veikt kā indivīdi, lai dzīvotu “zaļāk” tieši saistībā ar apģērba iegādi: atteikties no pirkšanas, samazināt apģērba apjomu, lietot atkārtoti, uzlabot, pārveidot, pielāgot, salabot. Ja tomēr atteikties nav iespēju, pērc, bet veco šķiro! Un tā, pārdomu pilni un jaunas iemaņas apguvuši, radošās darbnīcas dalībnieki guva jaunu pieredzi, ko pielietot savā ikdienas dzīvē arī turpmāk.
Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus un viedokli un ne obligāti Eiropas Savienības, Eiropas Komisijas vai Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras viedokli, kuras nav atbildīgas par tajā ietvertās informācijas jebkādu izmantošanu